Csótányirtás
Ide írom majd a tömör összefoglalást.
A legtöbbünk találkozott már csótánnyal legalább egyszer az élete során. A csótányok szinte minden lehetséges nyílást kihasználva bejutnak a házunkba. Ilyen lehet például az ereszcsatorna, a nedves tetők, de a nyitva hagyott ajtók és ablakok is. Rejtőzködő életmódot folytat, ezért nappal csak ritkán, illetve nagymértékű fertőzöttség esetén találkozhatunk vele.
A csótányok más rovarokhoz képest gyorsan mozognak, egyes fajaik akár repülni is tudnak. A lapított formájuk lehetővé teszi, hogy akár a legkisebb repedéseken és réseken is átjussanak. Panel lakásokban különösen gyorsan szét tud terjedni, de a kertes házaknál is nagyon gyakori, hogy átmegy a szomszédba. Szapora állat, a fészkeik kellemetlen szagot árasztanak, illetve gyakran fertőzésveszélyesek.
A csótányok ellen gyakran hatástalanok a klasszikus rovarölő szerek és csapdák. Szerencsére ma már a szakemberek több módon tudják írtani. A két leggyakoribb módszer a permetezés és a méreg-csapdás megoldás. A permetezés azonnal hat, és távol tartja a csótányokat a kezelt területtől. A méreg pedig egy méteres körzetből odacsalja a rovarokat, majd miután megeszik azt, elpusztulnak tőle. Legtöbbször ezt a két módszert kombinálva alkalmazzák a hatékony és végleges megoldás érdekében.
Ide majd írunk pár gondolatot a vállalkozás csótány irtásával kapcsolatban.